Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję X
Rekrutacja

3 Gdańsk Maraton to niezwykłe wydarzenie. Tego dnia gdańskimi ulicami przebiega ponad 2 tysiące Maratończyków, a wspiera ich ponad 700 wolontariuszy. 
Na dzień przed Maratonem odbywają się także inne wydarzenia tj. Bieg na 5 km, Bieg Dziecięcy - tam też potrzebujemy Waszego wsparcia. Dołącz do nas i zostań wolontariuszem 3 Gdańsk Maratonu.

Potrzebujemy waszej pomocy na stanowiskach:

Biuro zawodów - to miejsce dla uczestników maratonu w którym odbierają pakiety startowe. Działanie to wymaga odpowiedniej organizacji pracy, żeby każdy biegacz otrzymał swój pakiet.

Depozyty - to miejsce dla biegaczy, w którym zostawiają swoje rzeczy osobiste na czas biegu. Wolontariusze działający w depozytach mają za zadanie przyjmować rzeczy od biegaczy oraz sprawnie je wydawać w miarę, jak kolejni biegacze będą kończyli bieg. Działanie to wymaga odpowiedzialności i odpowiedniej organizacji pracy – rzeczy są oznaczone numerami startowymi biegaczy i do wolontariuszy należy sprawne ich przyjmowanie oraz wydawanie. Wolontariusze dbają także o to, żeby każdy biegacz otrzymał swoje własne rzeczy.

Start/Meta - Wolontariusze obsługi startu i mety pomagają w przygotowaniu i sprawnej organizacji startu, oraz obsługują biegaczy po przekroczeniu mety. Do zadań Wolontariuszy należy między innymi oddzielanie stref startowych - miejsc, z których startują osoby, które chcą skończyć bieg w określonym czasie, a następnie wypuszczanie biegaczy z określonej strefy. Dzięki temu zawodnicy wolniejsi nie przeszkadzają osobom biegnącym szybciej. Wolontariusze będą przygotowywać i podawać napoje izotoniczne oraz wodę, a następnie wręczać pamiątkowe medale wszystkim,którzy ukończą bieg.

Strefa zmian sztafety- wsparcie organizatora w 3 strefach zmian sztafet. Wolontariusze przygotowują małe punkty odżywcze.


Wolontariuszom oferujemy:

• świetną zabawę :D,
• szkolenia wprowadzające,
• wodę i poczęstunek w czasie trwania wolontariatu,
• koszulkę,
• ubezpieczenie na czas trwania wolontariatu,
• identyfikator zwalniający z opłat za przejazd komunikacją miejską na terenie Gdańska w dniu wydarzenia (ZTM, ZKM),
• pisemne potwierdzenie odbycia wolontariatu,
• imprezę podsumowującą;

Wolontariuszom spoza Gdańska nie zapewniamy zakwaterowania na czas wolontariatu oraz nie zwracamy kosztów dojazdu do Gdańska. Osoby te, jeżeli chcą działać w ramach 3. Gdańsk Maratonu, muszą samodzielnie zapewnić sobie zakwaterowanie i dojazd.


Miejsca działania:

AmberExpo ul. Żaglowa 11 - biuro zawodów, depozyty, Start/Meta

Strefy zmiany sztafety (zbiórka na AmberExpo, zapewniony dojazd do strefy zmiany sztafety)

Czas działania:

Sobota:
7:30 do 14:30 (Biuro Zawodów)[20os]
8:00 do 14:00 (Trasa Bieg Młodzieżowych i Bieg na 5 km)[40os]
8:30 do 14:00 (Depozyt)[30os]
10:00 do 14:00 (Start/Meta)[20os]

Niedziela:
7:00 do 15:00 (Depozyty)[30os]
8:00 do 16:00 (Start/Meta)[30os]
8:15 do 16:00 (Sztafety- strefy zmian)[12os]


Dodatkowe informacje/oczekiwania:

-obowiązkowy udział w szkoleniach
-ze względu na limit miejsc aplikacja na ofertę nie jest równoznaczna z udziałem w akcji
- kolejność zgłoszeń decyduje o wyborze obszaru/miejsca działania

Jak się zgłosić?

Do dnia 10 marca 2017 r. należy wypełnić formularz rekrutacyjny (TUTAJ)
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres jastrzebski@wolontariat.org.pl lub dzwoniąc pod numer 58 772 42 19, kurek@wolontariatgdansk.pl, lub dzwoniąc pod numer 58 772 42 17.

Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią na spotkanie inforamcyjne przed wydarzeniem przyjdź z wydrukowaną i podpisaną przez rodzica/ opiekuna prawnego zgodą na udział w wydarzeniu (POBIERZ).

  Termin:

08.04.2017 - 09.04.2017

  Lokalizacja:

Gdańsk, ul. Żaglowa 11
54.38644129999999
18.634965999999963