Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję X
25 Finał WOŚP w Gdańsku sprawdź jak możesz nam pomóc

JAK WESPRZEĆ ORGANIZACJĘ 25 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTR ŚWIATECZNEJ POMOCY W GDAŃSKU

Podczas 25 Finału pieniądze zbierane będą „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku po raz kolejny włącza się w zbiórkę pieniędzy dla WOŚP. Jako Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy koordynujemy pracę 700 wolontariuszy na terenie naszego miasta oraz współorganizujemy koncert i wydarzenia towarzyszących na Targu Węglowym. Koordynujemy i wspieramy też imprezy organizowane w szkołach, domach kultury i centrach handlowych.

Staramy się w różny sposób stworzyć możliwość ratowania życia noworodków oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów przez mieszkańców Gdańska, a także przez miejscowe Firmy. Efekty z prowadzonej przez ponad 20 lat akcji widać w całej Polsce. Transparentność rozliczeń przez Fundację WOŚP gwarantuje, że środki zebrane podczas Finałów wykorzystywane są tak, aby jak najlepiej służyły dzieciom ( w tym roku również seniorom).

Sprawdź jak możesz wesprzeć 25 Finał WOŚP w Gdańsku!

OSOBY INDYWIDUALNE:

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem i kwestować podczas WOŚP, nie czekaj- zgłoś się już dziś !!!!
Aby się zgłosić wypełnij FORMULARZ i prześlij swoje zdjęcie na maila sikorska@wolontariat.org.pl.

Kto może zostać wolontariuszem?
Każdy! 
(osoby poniżej 18 rż, muszą posiadać pisemną zgodę opiekunka prawnego, natomiast wolontariusze poniżej 16 rż kwestować muszą w towarzystwie osoby pełnoletniej).

Na wasze zgłoszenia czekamy do 23.11.2016 lub do wyczerpania miejsc. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.

UWAGA Zapoznaj się dokładnie z informacjami zawartymi w formularzu!!!

Każdy Finał to praca przez wiele miesięcy całego sztabu ludzi. Są to zarówno działania związane z pozyskiwaniem sponsorów, partnerów, ale również kontakt z wolontariuszami, obsługa social media, czy sklejanie puszek.
Jeżeli możesz poświęcić kilka godzin tygodniowo, chcesz zobaczyć jak wygląda organizacja Finału „od kuchni” zgłoś się! Razem spróbujemy znaleźć dla Ciebie zadanie.

25 Finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia, podczas tego dnia na ulice wychodzą tłumy wolontariuszy z puszkami, którzy cały dzień zbierają pieniądze. Jednak wolontariusz możemy również spotkać w samych sztabach, czy przy organizacji imprez towarzyszących, rozliczeniach, pomocy technicznej.
Jeżeli chcesz nam pomóc podczas samego dnia Finału na Targu Węglowym gdzie będą odbywać się główne atrakcje związane z 25 Finałem WOŚP napisz! Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia loterii, obsługi rozliczeń wolontariuszy, pomocy technicznej napisz itp. Napisz do nas na adres sikorska@wolontariat.org.pl a my przedstawimy Ci jakie są możliwości działania i sam wybierzesz w co chciałbyś się zaangażować.

FIRMY

Ten rodzaj zbiórki skierowany jest tylko do firm, które posiadają swoje oddziały w różnych miastach Polski. Nie obejmuje on Sztabów kwestujących na terenie otwartym.
W firmach spełniających to kryterium pracownicy zbierają pieniądze podczas swoich zmian  a Skarbona umieszczana jest przy ich stanowisku. Z tego powodu forma zbiórki jest nieco inna. Zamiast wolontariusza z identyfikatorem przy puszce kwestarskiej umieszczone jest stosowne Oświadczenie. Oryginał takiego oświadczenia znajduje się w centrali - przy każdej puszce znajdziecie jego kopię.
Do udziału w tym typie zbiórki firmę zgłasza jej centrala, a nie pojedyncze placówki. W przypadku zgłoszenia się pojedynczego oddziału - wniosek może zostać rozpatrzony negatywnie, dlatego najpierw skontaktujcie się z Waszą centralą i namówcie ją do rejestracji całej firmy.

Przeczytaj więcej o Skarbonkach Stacjonarnych TUTAJ

Jak co roku podczas Finału na Targu Węglowym RCWg organizuje loterie fantową. Zysk ze sprzedaży losów w całości przeznaczany jest na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do włączenia się w loterię zapraszamy firmy, które chciałby przekazać fanty na loterię. Mogą to być vouchery, wejściówki, bilety na usługi przez Państwa prowadzone, a także zabawki, artykuły papiernicze, książki, kalendarze itd. itp. Zadowoli nas każda, nawet najmniejsza pomoc z Państwa strony.
Logo firm, które zechcą wesprzeć „Loterię dla WOŚP” zostaną umieszczone na stornie www.gdanskdlaorkiestry.pl oraz na naszym profilu na Faceboo’u https://www.facebook.com/gdanskdlaorkiestry.
Jesteśmy również otwarci na inną formę reklamy Państwa firmy czy też inny rodzaj współpracy.

Jeżeli w dzień Finału organizujesz w swojej firmie specjalne atrakcje (np. pokaz starych aut, wyścigi sportowe, pokazy taneczne) i chciałbyś wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zaproś wolontariuszy z puszkami, którzy będą Wam towarzyszyć i zbierać datki. Informacje o dodatkowych wydarzeniach w mieście umieszczamy na naszej stronie www.gdanskdlaorkiestry.pl, oraz na naszym Facebook’u www.facebook.com/gdanskdlaorkiestry wraz z logiem firmy i plakatem promującym wydarzenie.
Tak w zeszłym roku 24. Finał WOŚP wspierało CH Matarnia http://gdanskdlaorkiestry.pl/131-wioslowanie-dla-wosp.

Centra Handlowe są w Polsce liczne i chętnie odwiedzane w weekendy. Dlatego mogą Państwo wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy poprzez wyrażenie zgody na kwestowanie wyznaczonych wolontariuszy naszego Sztabu na terenie Państwa Centrów Handlowych/Siłowni/Centrów Rozrywki podczas 25 Finału WOŚP w dniu 8.01.2016.
Aby zgłosić chęć przyjęcia wolontariuszy z puszkami, prosimy o przesłanie pisemnej zgody na maila sikorska@wolontaria.org.pl do dnia 15.12.2016.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie odbyłaby się bez rzeszy wolontariuszy, którzy w ten jeden dzień wychodzą na ulicę i zbierają pieniądze na sprzęt dla dzieci i seniorów. Nie straszna im pogoda czy temperatura jaka towarzyszy nam tego dnia.
Zapraszam serdecznie wszystkie firmy usługowo gastronomiczne do wsparcia osób kwestujących np. poprzez serwowanie darmowej herbaty/kawy dla wszystkich wolontariuszy, którzy okażą identyfikator. Informacje o miejscach, gdzie wolontariusze mogą zjeść/napić się za darmo za okazaniem id wolontariusza umieszczamy na naszej stronie www.gdanskdlaorkiestry.plwww.gdanskdlaorkiestry.pl, oraz na naszym Facebook’u www.facebook.com/gdanskdlaorkiestry wraz z logiem firmy.