Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję X

11.08.2020 - 31.12.2020zdalna

Pomoc społeczna Inne ZOSTAŃ TRZECIĄ MALINKĄ

Fundacja 3maliny powstała w 2019 r. ale swoje jeszcze nieformalne działania rozpoczęła jesienią 2018 r. angażują pomorskie szkoły, które uszyły ok 5 tyś poduszek w kształcie serca. Niepozorne poduszki pełnią funkcję terapeutyczną, wspierają rehabilitację pacjenta po mastektomii, łagodzą ból. Do tej pory uszyliśmy ponad 6 tyś poduszek. Wiosną 2019 r. rozpoczęliśmy również szycie torebek na butelki redona, do których spływa płyn z operowanego miejsca. Dzięki torebce pacjent może swobodnie poruszać się, dren i butelka nie krępuje jej/jego (1 % panów również choruje na raka piersi) ruchów. Do tej pory uszyliśmy ich ponad 1 tyś.
W 2020 r. przez 3miesiące odwiedzałyśmy prawie w każdy weekend pomorskie szkoły, gdzie odbywało się wspólne szycie i wykłady dotyczące profilaktyki. W czasie pandemii nie zaprzestałyśmy naszych działań statutowych. Dzięki malinowemu teamowi przeniosłyśmy szycie serc i torebek oraz maseczek/fartuchów do domów wolontariuszy, jednocześnie dostarczając uszyte serca, torebki do pomorskich onkologii: Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Kościerzyna.  

Opis zadania dla wolontariusza

Szukamy Masterów Malinowych i Juniorów Malinowych.

- Master Malinowy to wolontariusz, który jest za pan brat z maszyną i igłą. Umie zszyć wg wzoru serce i torebkę. Umie wypełnić serce kulką silikonową i zszyć igła,
- Junior Malinowy to wolontariusz, który wykraja wg wzoru serca i torebki.

Oferujemy

1.       Wytłumaczenie w jaki sposób, wyciąć, uszyć i zszyć serca/torebki,
2.       Przekażemy niezbędne materiały, taśmy, kulki silikonowe, igły i nici do szycia,
3.       Oferujemy szkolenie z samobadania piersi,
4.       Dzięki zaprzyjaźnionej Fundacji AID Ratunek oferujemy szkolenie z pierwszej pomocy,
5.       Dołączysz do naszego malinowego teamu. My zyskamy cudownego wolontariusza, a Tobie gwarantujemy wdzięczność pacjentów po mastektomii i falę ciepłych myśli oraz słów wdzięczności.

  Termin:

11.08.2020 - 31.12.2020

  Lokalizacja:

(Aniołki)

  Organizator:

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku
www.wolontariatgdansk.pl

Więcej ofert tej organizacji >

  Jak możesz się zgłosić:

APLIKUJ
ZAREJESTRUJ SIĘ