Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję X

16.07.2020 - 30.09.2020

Kultura Ekologia i zwierzęta Inne Włącz się w 'Rewolucje' na Oruni

 

Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej to rozbudowana organizacja pozarządowa działająca na wielu płaszczyznach organizowania społeczności lokalnej.

Jedną z tych płaszczyzn jest rewitalizacja dzielnicy Gdańska , w której położony jest nasz Dom Sąsiedzki „Gościnna Przystań”, Oruni.

Obecnie rozpoczynamy realizację kolejnego projektu „Rewolucji Podwórkowych” i tym razem zajmujemy się terenami okalającymi kamienice w samym sercu Oruni, położonymi przy Trakcie Świętego Wojciecha.

Projekt „Rewolucji” to połączenie typowych prac rewitalizacyjnych, opartych o projektowanie przestrzenne i prace budowlane, z animacją społeczną i współdziałaniem mieszkańców, którzy najczęściej korzystają z objętych zmianami terenów. Szczególną uwagę poświęcamy najmłodszym mieszkańcom, których zapraszamy do naszej mobilnej „Świetlicy pod Chmurką”.

Opis zadania dla wolontariusza

Zapraszamy do wspomagania naszych działań animacyjnych, skierowanych do mieszkańców w każdym wieku. Najważniejsze dla nas jest budowanie wspólnoty i poczucia przynależności oraz odpowiedzialności za miejsce, w którym żyjemy.

Udział w projekcie będzie z pewnością najbardziej owocny dla osób zainteresowanych naukami społecznymi, ale również takich którzy w wolnym czasie lubią zajmować się ogrodem, drobnymi pracami budowlanymi, majsterkowaniem.

Z otwartymi rękoma powitamy też pasjonatów kultury, czy twórców na polu sztuki, muzyki... Przestrzeń, którą się zajmujemy, zachęca także do ingerowania w nią w sposób nieco subtelniejszy, niż ten przy użyciu młota i kilofa.

Oferujemy

-niezbędne do pracy narzędzia,
-spotkania integracyjne,
-opiekę i doradztwo mentora,
-zaświadczenia.

  Termin:

16.07.2020 - 30.09.2020

  Lokalizacja:

(Orunia-Św. Wojciech-Lipce)

  Organizator:

Lokalne Centrum Wolontariatu - Orunia
wolontariatgdansk.pl

Więcej ofert tej organizacji >

  Jak możesz się zgłosić:

APLIKUJ
ZAREJESTRUJ SIĘ