Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję X

26.03.2020 - 29.03.2020

Kultura Edukacja i wychowanie Pomoc społeczna Przestrzeń publiczna Gdańskie Targi Książki 2020 Bałkany

 

 

Gdańskie Targi Książki organizowane są już po raz trzeci, tym razem wydarzenie odbywać się będzie w AmberExpo w dniach 27 do 29 marca 2020.. Podczas Targów wydawnictwa z całej Polski prezentują swoją ofertę na stoiskach w części wystawienniczej, ponadto w oddzielnej części odbywają się spotkania z autorami. Na spotkania z autorami oraz warsztaty przeznaczone są 3 oddzielne, działające równocześnie sale konferencyjne, a także foyer, w którym prowadzone będą przede wszystkim warsztaty dla dzieci.

Gościem tegorocznej edycji Targów są Bałkany – do udziału zostało zaproszonych kilkoro czołowych autorów z Serbii, Bośni i Chorwacji.

Opis zadania dla wolontariusza

Podobnie jak w poprzednim roku wolontariusze zajmować się:

- obsługą punktu informacyjnego (rozdawanie ulotek, planu itp.) – 2 osoby

- obsługą sal (obsługa techniczna jest na miejscu, wolontariusze kierują ruchem, pomagają autorom i prowadzącym, sygnalizują koniec czasu itp.) – 6 osób (po 2 na każdą z sal)

- pomocą przy warsztatach we foyer – 2 osoby, głównie w piątek oraz w niedzielę. Program jest jeszcze dookreślany i powinien być gotowy w 100% pod koniec lutego. W tym momencie potrzebujemy 2 osób na piątek i 2 osób na wybrane godziny w niedzielę.

- pomocą przy montowaniu i aranżacji wystaw towarzyszących Targom (tylko w czwartek poprzedzający targi) – 2 osoby

- pomocą autorom (tutaj koniecznie osoba władająca językiem angielskim) – 2 osoby

- obsługą radiowęzła (zapowiadanie spotkań, informacja o tym, jacy autorzy podpisują aktualnie książki przy stoiskach, informacje bieżące) – 1 osoba

Zadania dla poszczególnych osób tłumaczymy podczas jednego spotkania kilka dni przed targami, potem w ciągu targów na początek dnia organizujemy odprawę i przydzielamy godzinowo wszystkie zadania na dany dzień. Prócz udziału w Targach wolontariusze będą więc zaproszeni na jedno spotkanie przed targami, na kilka dni przed rozpoczęciem imprezy, w godzinach wieczornych.

Oferujemy

Przekąski w ciągu dnia oraz pakiety książek dla każdego wolontariusza. Zapewniamy pracę w przyjaznej atmosferze, możliwość udziału w ciekawych prelekcjach czołowych polskich autorów oraz wybitnych autorów bałkańskich

Wymagania

Wiek wolontariusza: od 18 lat.

Dodatkowe informacje/wymagania

Prosimy o udział w wolontariacie osoby pełnoletnie

  Termin:

26.03.2020 - 29.03.2020

  Lokalizacja:

Żaglowa 11 (Aniołki)

  Organizator:

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku
www.wolontariatgdansk.pl

Więcej ofert tej organizacji >

  Jak możesz się zgłosić:

APLIKUJ
ZAREJESTRUJ SIĘ