Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję X

długoterminowa

Edukacja i wychowanie Pomoc społeczna Zostań Wolontariuszem Osoby z Niepełnosprawnością!

Jesteś osobą otwartą, kontaktową i lubisz pracować z ludźmi? Chcesz nauczyć się czegoś nowego, zyskać przydatne doświadczenie, poznać inspirujących ludzi i równocześnie zrobić coś pożytecznego? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś/aś twierdząco, zostań wolontariuszem i pomóż osobom z niepełnosprawnościami w prowadzeniu niezależnego i aktywnego życia!

Opis zadania dla wolontariusza

Twoim zadaniem będzie regularne wsparcie wybranego uczestnika i asystowanie mu w czynnościach, których nie może wykonać ze względu na swoją niepełnosprawność. Będziecie spotykać się średnio raz w tygodniu, w dogodnym dla Was terminie. Forma spotkań będzie zależna od potrzeb i pomysłów osoby niepełnosprawnej. Mogą to być codzienne czynności jak zrobienie zakupów, wspólne wyjście do lekarza czy pomoc w załatwieniu spraw urzędowych jak również działania służące samorozwojowi uczestnika np. wspólne wyjście na koncert, poznanie ciekawych miejsc w Trójmieście, spacer czy rozmowa.

Oferujemy

W ramach udziału w projekcie weźmiesz udział w serii szkoleń i spotkań, podczas których nauczysz się, w teorii i praktyce, jak w prawidłowy sposób wspierać osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Będziesz mieć również okazję uczestniczyć w grupowych spotkaniach integracyjnych, podczas których poznasz innych wolontariuszy i uczestników.

Wymagania

Wiek wolontariusza: od 19 lat.

  Termin:

długoterminowa

  Lokalizacja:

Gdynia, ŚW.PIOTRA 21/4 (poza Gdańskiem)

  Organizator:

Centrum Współpracy Młodzieży
cwm.org.pl

Więcej ofert tej organizacji >

  Jak możesz się zgłosić:

APLIKUJ
ZAREJESTRUJ SIĘ