Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję X

długoterminowa

Edukacja i wychowanie Wolontariat we Włoszech - wsparcie potrzebujących matek i dzieci

ORGANIZACJA GOSZCZĄCA: INSTYTUT WALDENA
LICZBA WOLONTARIUSZY: 4
DATA: STYCZEŃ 2020 - STYCZEŃ 2021 (12 miesięcy)
GDZIE: MENFI/SCIACCA, SYCYLIA, WŁOCHY

 

Instytut Waldena jest spółdzielnią socjalną, która została założona w 1993 roku i od momentu powstania spółdzielnia zarządzała różnymi projektami. Obecnie zarządza w szczególności 02 wspólnotą mieszkaniową dla nieletnich, ośrodkiem dla uchodźców n.01 dla matek i nieletnich oraz szkołą pomocy dla dzieci dotkniętych zaburzeniem ze spektrum autyzmu; wszystkie usługi odbywają się w Menfi i Sciacca. Spółdzielnia zawsze działała w sektorze społecznym, koncentrując się na wiedzy, doświadczeniu życia codziennego, aby usuwać przeszkody, wzmacniając i konsolidując różne procesy poznawcze i kształtujące.

Od 2013 r. Spółdzielnia postanowiła przyłączyć się do projektów wolontariatu międzynarodowego w celu zapewnienia nieletnim i samotnym matkom możliwości zbliżenia się do różnych kultur i tradycji, aby pomóc im się rozwijać, a jednocześnie przekazać wolontariuszom doświadczenie zawodowe, które służy rozwojowi osobistemu i zawodowemu.

Opis zadania dla wolontariusza

Następujące główne zadania będą miały miejsce w centrum Casa di Accoglienza Istituto Walden przy Via Finlandia, 44 Menfi (AG):

 

Zajęcia pozalekcyjne (praca domowa, lekcje języka obcego, warsztaty dydaktyczne)

Zarządzanie codziennym życiem w społeczności lub w ośrodku dla uchodźców:

przygotowywanie posiłków,
sprzątanie pokoi i części wspólnych,
opieka nad dziećmi

Warsztaty rekreacyjne:
gotowanie,
teatr i muzyka

Warsztaty językowe w języku ojczystym wolontariuszy

Organizacja wydarzeń:
karnawał,
Boże Narodzenie,
Wielkanoc itp.

Pomaganie użytkownikom ośrodka w dotarciu do: lekarzy, szpitali, siłowni, basenów, wycieczek nad morze itp.

Wolontariusze będą pracować 5 dni w tygodniu, maksymalnie przez 35 godzin pracy w tygodniu. Jeden posiłek dziennie (lunch lub kolacja) będzie w organizacji. Wolontariusze otrzymają 2 dni urlopu na miesiąc. Dni wolne od pracy nie mogą pokrywać się z dniami innych wolontariuszy (co oznacza, że wolontariusze nie będą mogli wziąć dni wolnych razem) i nie będą weekendami.

Oferujemy

Wolontariusze będą mieszkać w mieszkaniu Sciacca, ze wspólnymi sypialniami, kuchnią i 2 łazienkami. Na miejscu brak dostępu do Internetu.

 

Miesięczne kieszonkowe w wysokości 5 euro dziennie plus 85 euro miesięcznie na pokrycie wydatków na żywność. Wolontariusze otrzymają również miesięczny bilet na pokrycie kosztów transportu w celu dotarcia do miejsca pracy. Koszty podróży zostaną zwrócone na podstawie zasad określonych przez Komisję Europejską. Zapewniony zostanie internetowy kurs języka włoskiego.

Wymagania

Wiek wolontariusza: od 18 do 30 lat.

Dodatkowe informacje/wymagania

Wolontariusze powinni zabrać ze sobą ręczniki i prześcieradła, a co najważniejsze swój laptop, niezbędny do pracy i jako bardzo dobry sojusznik w nauce języka włoskiego!

  Termin:

długoterminowa

  Lokalizacja:

(poza Gdańskiem)

  Organizator:

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku
www.wolontariatgdansk.pl

Więcej ofert tej organizacji >

  Jak możesz się zgłosić:

APLIKUJ
ZAREJESTRUJ SIĘ