Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję X

długoterminowa

Edukacja i wychowanie Wolontariat we Włoszech na rzecz edukacji globalnej

ORGANIZACJA GOSZCZĄCA: GuardAvanti: per il futuro dei bambini

KIEDY: STYCZEŃ - WRZESIEŃ 2020

ILE OSÓB: 1

GDZIE: SOMMA LOMBARDO (REGION VARESE), WŁOCHY

 

Stowarzyszenie GuardAvanti: per il futuro dei bambini to organizacja non-profit, założona w 2011 roku, zaangażowana w współpracę międzynarodową, promująca integrację kultur, konstruktywne współistnienie w solidarności oraz bardziej równą i zrównoważoną przyszłość.

Ciągła wymiana wiedzy i doświadczeń między stowarzyszeniem a partnerami we Włoszech i na południu świata pozwala, aby projekty, od koncepcji do realizacji i zakończenia, były owocnym wynikiem procesu wzajemnego uczenia się. Sednem Guardavanti jest chęć wyjścia poza kategorie „bogatych” i „biednych”: stowarzyszenie działa zarówno w krajach rozwijających się, jak i rozwiniętych, wspierając projekty dotyczące sprawiedliwego handlu, samorozwoju gospodarczego i emancypacji z ubóstwa. Stowarzyszenie, oparte na spotkaniu wierzących i niewierzących różnych narodowości, jest wolne od więzi politycznych, etnicznych i religijnych.

 

We Włoszech GuardAvanti działa na rzecz edukacji globalnego obywatelstwa na wszystkich poziomach szkół: wspiera kampanie międzynarodowe, zarządza dotacjami, organizuje kampanie zbierania funduszy czy komunikuje się za pośrednictwem mediów społecznościowych za granicą. GuardAvanti jest aktywny, w szczególności w Demokratycznej Republice Konga i Zambii, w dziedzinach edukacji i zrównoważonego rozwoju.

Opis zadania dla wolontariusza

Zadania dla wolontariusza:

Interaktywne warsztaty w szkołach w prowincjach Varese, Mediolanie i Pawii. Wolontariusze będą wspierać edukatorów w prowadzeniu laboratoriów w szkołach wszystkich poziomów na temat międzykulturowości i integracji studentów obcego pochodzenia;

Prowadzenie i organizacja interaktywnych sesji szkoleniowych na temat stereotypów powszechnie przypisywanych migrantom z mediów i innych tematów edukacji na rzecz globalnego obywatelstwa.

 

DZIAŁANIA MIĘDZYKULTUROWE WE WŁOSZECH

Działania w mieście: wolontariusze ESC będą współpracować z mieszkańcami, aby organizować działania na rzecz integracji różnych społeczności etnicznych mieszkających w okolicy. Wolontariusze będą mieli okazję poznać inne stowarzyszenia i będą uczestniczyć lub mogą być promotorami inicjatyw partnerskich.

ORGANIZACJA DZIAŁAŃ PROJEKTOWANYCH PRZEZ WOLONTARIUSZY

Jeden dzień w miesiącu może być poświęcony działaniom wymyślonym przez wolontariuszy ESC. Można organizować spotkania z kuchnią etniczną, zajęcia sportowe, imprezy, parady międzyetniczne lub inne działania tworzone przez wolontariuszy w celu poprawy wzajemnej wiedzy i przezwyciężyć lęk przed innymi.

Tłumaczenie nowej strony internetowej stowarzyszenia: wolontariusze mogą tłumaczyć wraz z uczniami szkół średnich i wolontariuszy nową stronę internetową stowarzyszenia w kilku językach, w tym w języku ojczystym.

 

ZARZĄDZANIE STRONĄ INTERNETOWĄ I SOCIAL MEDIAMI:

Zarządzanie sieciami społecznościowymi GuardAvanti: wolontariusze mogli publikować artykuły na portalach społecznościowych stowarzyszenia w języku włoskim i w preferowanym przez nich języku. W szczególności na temat zrównoważonego rozwoju, globalnego obywatelstwa, współpracy międzynarodowej, praw człowieka, aktywnego obywatelstwa, uczciwego handlu i krytycznej konsumpcji, wiadomości ze świata, piosenek i przysłów ze świata.

Oferujemy

MASZ ZAPEWNIONE

Wolontariusze ESC zostaną zakwaterowani w mieszkaniu w Somma Lombardo (prowincja Varese). GuardAvanti wynajmie dla wolontariuszy mieszkanie składające się z dwóch sypialni, w pełni wyposażonej kuchni i łazienki. Gdy wolontariusze ESC będą uczestniczyć w działalności instytucjonalnej Guardavanti poza Somma Lombardo, stowarzyszenie pokryje wszelkie powiązane wydatki, uprzednio zatwierdzone przez ich przełożonego. Wolontariusze otrzymają comiesięczne wsparcie finansowe wraz z kieszonkowymi, które pozwolą im zrobić zakupy i przygotować sobie posiłki w kuchni mieszkania. Każdy wolontariusz otrzyma co miesiąc kieszonkowe w wysokości 5 euro dziennie. Koszty podróży zostaną zwrócone do określonej kwoty przydzielonej przez Komisję Europejską.

Wymagania

Wiek wolontariusza: od 18 do 30 lat.

Dodatkowe informacje/wymagania

ZAINTERESOWANI?
Jak najszybciej wyślij CV i formularz zgłoszeniowy na erasmus@wolontariatgdansk.pl  z tematem „Wniosek o GuardAvanti”. Skontaktujemy się tylko z osobami z krótkiej listy, aby umówić się na rozmowę przez Skype.

  Termin:

długoterminowa

  Lokalizacja:

(poza Gdańskiem)

  Organizator:

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku
www.wolontariatgdansk.pl

Więcej ofert tej organizacji >

  Jak możesz się zgłosić:

APLIKUJ
ZAREJESTRUJ SIĘ