Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję X

długoterminowa

Edukacja i wychowanie Wolontariat we Włoszech - praca z młodzieżą

Poszukujemy wolontariuszy na długoterminowy projekt wolontariatu zagranicznego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Organizacja przyjmująca: CIF Vicopisano, Włochy

Kiedy: 20/01/2020, na okres 12 miesięcy

Kto: 4 wolontariuszy z krajów UE

Gdzie: Vicopisano (Piza), Włochy

 

Włoskie Centrum Kobiet (CIF) z Vicopisano jest organizacją pozarządową, która należy do sieci obywatelskich organizacji obecnych w 90 prowincjach i 500 gminach we Włoszech.

Od ponad 20 lat CIF Vicopisano organizuje zajęcia pozaszkolne dla młodzieży, formalne i nieformalne zajęcia edukacyjne dla dorosłych i seniorów, spotkania z ekspertami, seminaria i zajęcia towarzyskie dla osób w każdym wieku.

Kim jesteśmy

Obecnie stowarzyszenie składa się z 19 członków-wolontariuszy, z których 13 jest aktywnymi wolontariuszami; W organizacji jest także zespół odpowiedzialny za całe zarządzanie i administrację różnych obszarów.

Opis zadania dla wolontariusza

Podczas 12 miesięcy Twoimi zadaniami będą:

 

Wspieraj nauczycieli, edukatorów i członków personelu podczas korepetycji i zajęć językowych z osobami dorosłymi i osobami starszymi. Wesprzesz także osoby dorosłe i osoby starsze podczas szkoleń online.

Dodatkowo pomiędzy czerwcem, a wrześniem wolontariusze będą aktywnie uczestniczyć w obozach letnich dla lokalnych dzieci poprzez zajęcia na świeżym powietrzu, gry, warsztaty, sport, wycieczki poza miasto i zajęcia dodatkowe.

Oferujemy

Organizacja goszcząca zapewnia mieszkanie w Vicopisano dla wolontariuszy z trzema pokojami, łazienką i kuchnią. Otrzymasz także pieniądze na wyżywienie, kartę miejską oraz kieszonkowe w wysokości 5 € dziennie. Zapewniony masz także kurs języka włoskiego. Koszty podróży zostaną zwrócone na podstawie zasad Europejskiego Korpusu Solidarności.

Wymagania

Wiek wolontariusza: od 18 do 30 lat.

Dodatkowe informacje/wymagania

Poszukujemy:

Osób otwartych z pozytywnym nastawieniem do pracy w programie edukacyjnym i szkoleniowym z różnymi ludźmi: dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i osobami starszymi.

Nadajesz się idealnie, jeżeli jesteś gotowy/a i zmotywowany/a do interakcji z lokalną społecznością.

Idealny wolontariusz na do tej oferty to osoba cierpliwa, miła, uprzejma, tolerancyjna, zdolna do aktywnego słuchania i chętna do pracy w zespole.

Więcej informacji znajdziesz pod linkiem: OFERTA

Wyślij życiorys i formularz zgłoszeniowy na adres candidature.sve@associazionejoint.org z tematem „Application CIF Vicopisano ESC” do 23 grudnia 2019 r.

UWAGA! Skontaktujemy się tylko z osobami, które znajdą się na krótkiej liście, aby umówić się na rozmowę przez Skype. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i czas.

  Termin:

długoterminowa

  Lokalizacja:

(poza Gdańskiem)

  Organizator:

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku
www.wolontariatgdansk.pl

Więcej ofert tej organizacji >

  Jak możesz się zgłosić:

APLIKUJ
ZAREJESTRUJ SIĘ