Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję X

długoterminowa

Edukacja i wychowanie Pomoc społeczna Inne Best Buddies Poland

Poszukujemy wolontariuszy w różnym wieku chcących zaangażować się w długoterminowy program Best Buddies Poland organizowanym przy PSONI Koło w Gdańsku. Program polega na stworzeniu między osobą niepełnosprawną intelektualnej a wolontariuszem przyjacielskiej relacji polegających na cotygodniowych spotkaniach w dowolnej formie (np. rozmowa, sport, spacer, rysowanie, pomoc w nauce). Każdy wolontariusz pracuje ze swoim podopiecznym samodzielnie, ale organizowane są wspólne spotkania integracyjne, szkolenia i spotkania wolontariuszy w ramach grupy wsparcia.

Program wywodzi się z USA z początku XX wieku, a jego główną zasadą jest mentoring. Kontakt ze starszym, odpowiedzialnym przyjacielem pomaga dzieciom rozwijać zdolności komunikacyjne i społeczne, umożliwia kontakt ze środowiskiem lokalnym, daje poczucie bezpieczeństwa i wzmacnia poczucie własnej wartości. Wolontariusz rzeczywiście odmienia życie swojego podopiecznego.

Opis zadania dla wolontariusza

Wolontariusz po 3 tygodniowym okresie przygotowawczym, tworzy relacje z jedną z osób z niepełnosprawnością intelektualną. Relacja zostaje stworzona na podstawie preferencji wolontariusza oraz jego miejsca zamieszkania bądź pracy/szkoły. Praca z podopiecznym polega na przyjacielskich kontaktach raz w tygodniu na żywo, online lub telefonicznie. Relacja trwa min. 1 rok akademicki po którym wolontariusz może zdecydować czy chce taką relacje kontynuować.

Oferujemy

Szkolenia w zakresie pracy z osobą niepełnosprawną i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Spotkania w ramach grupy wsparcia

Imprezy i wyjazdy integracyjne.

  Termin:

długoterminowa

  Lokalizacja:

ul. Jagiellońska 11 80-371 (Przymorze Wielkie)

  Organizator:

  Jak możesz się zgłosić:

APLIKUJ
ZAREJESTRUJ SIĘ